Scroll Top

Almanca Mülakatlarında Başarılı Olmanın İpuçları

Diyelim ki Almanya’dan Türkiye’ye taşınarak yeni bir yaşam ve kariyer yoluna gitmeye karar verdiniz; özgeçmişinizi gönderiyor ve Almanca iş başvurularında bulunuyorsunuz. Size mülakatınızın iyi geçmesi için yardımcı olabiliriz! Eğer Türkiye’de Almanca bir işte çalışmak istiyorsanız, gireceğiniz mülakatta bunları yapmanızı öneriyoruz. İlk olarak Almanca mülakatına hazırlanmış bir şekilde, dakik olarak katılmanı öneriyoruz.

Önceden hazırlanmış bazı sorularınız olsun.

Kısa bir soru listesi ile Almanca iş mülakatına girmek mülakat sırasında hatırlayamayacağın şeyleri hatırlaman ve ilgili görünmen için iyi bir seçenek olabilir. Almanca iş başvurusunda bulunduğun firmayı iyice araştırıp hakkında kısa notlar almak işine yarayacaktır.

Yazılı ve sözlü Almanca yeteneğin önemli.

Comdata olarak dünyanın en büyük şirketlerine hizmet veriyoruz. Bu nedenle global müşterilerimize en iyi hizmet için yazılı ve sözlü Almanca yeteneğin çok önemli. Mülakata girmeden önce Almanca konuşma ve yazma pratikleri yapabilirsin. İşverenler Almanca aksanına ve gramerine dikkat edecektir. Heyecanlanmamak için mülakata görmeden önce Almanca konuşma pratiği yapabilirsin.

Görüşmeyi yapan kişiyi dikkatlice dinleyin.

Soruyu anladığınızdan emin olun; değilse, açıklama isteyin veya kendi kelimelerinizle yeniden ifade edin. Tam ve kısa cevap verin. Eldeki konuya bağlı kalın.

Almanca iş ilanları, Flemenkçe iş ilanları arayışındaysanız sizin için sunduğumuz kariyer fırsatlarını https://comdatakariyer.com/kariyer/ üzerinden inceleyebilirsiniz.